szczegóły profilu działalności

serwery i sieciAdministracja serwerami i siecią komputerową polega na zdalnym lub stacjonarmym monitorowaniu stanu serwerów i sieci, zapobieganie atakom i awariom, wykonywanie kopii bezpieczeństwa danych, dbałości o właściwy stan zabezpieczeń sieci.

Sieci komputerowe na przestrzeni lat bardzo ewoluowały. Standardy 10Mbps i 100Mbps przeszły już do historii. Obecnie najczęściej wykorzystywanym standardem kablowym jest kategoria 5e, pozwalająca na komunikację z prędkością do 1Gbps. Większe zapotrzebowanie na ruch sieciowy obsługuje kategoria 6a, pozwalająca na komunikację z prędkością do 10Gbps. Do tego dochodzą technologie bezprzewodowe o różnych, coraz szybszych standardach. Ktoś to musi skonfigurować i tym zarządzać, prawda?

W ramach profilu serwery i sieci urządzenia dostępowe zostaną skonfigurowane w sposób zapewniający najwyższą wydajność wykonanej instalacji zarówno w standardach kablowych, jak i bezprzewodowych bez przepłacania za łącza, które wykraczają poza możliwości posiadanej instalacji.

zarys cenowy